Ocena użytkowników: 5 / 5

Gwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywnaGwiazdka aktywna
 

Eksploatacja akumulatorów

Panuje powszechne przekonanie, że współczesny akumulator jest bezobsługowy. Warto jednak zadbać o niego - dzięki prostym zabiegom możesz znacznie dłużej cieszyć się bezawaryjną pracą!

Należy jednak pamiętać o następujących zasadach:

Zadbaj o właściwe napięcie - kiedy jego spadek zasygnalizuje kontrolka na tablicy może już być za późno.

Kontroluj stan układu ładowania - alternator, regulator napięcia, paski i inne zużyte elementy mogą spowodować problem z ładowaniem akumulatora.

Unikaj zbędnego wysiłku przy rozruchu... - oświetlenie, radio, klimatyzacja są w trakcie rozruchu dodatkowym obciążeniem i mogą doprowadzić do rozładowania akumulatora - ... a także po wyłączeniu silnika!

Dbaj o czystość sprawdzaj (np. przed i po zimie) czystość styków i przewodów, zwiększa to przewodnictwo elektryczne. Jeżeli zauważysz ślady utleniania na klemach, najlepszym sposobem na ich usunięcie jest po prostu zanużenie we wrzątku.

Baterię motocyklową po sezonie trzeba koniecznie wymontować ze sprzętu, a w okresie zimowym kontrolować stan jej naładowania.

Ufaj, ale sprawdzaj! Nawet, jeśli Twój pojazd jest wyposażony w tzw. akumulator bezobsługowy, pamiętaj o tym, by regularnie przeprowadzać jego kontrolę w jednym z naszych oddziałów!


Bezpieczeństwo
:

Nie należy zbliżać się z ogniem do akumulatora (można spowodować wybuch),

Nie wolno przewracać akumulatora (można się poparzyć),

Nie należy zostawiać nie używanego akumulatora w aucie dłużej niż dwa miesiące,

Nie wolno przeładowywać akumulatora (powoduje odparowanie elektrolitu).

organic icon

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !