Gwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywnaGwiazdka nieaktywna
 

Oba są akumulatorami rekombinacyjnymi (tzn. w normalnych warunkach pracy zachodzi w nich rekombinacja gazów wydzielanych podczas ładowania tworząc wodę), i oba rodzaje są zaliczane do akumulatorów szczelnych. W akumulatorach wykonanych w technologii AGM  (Absorbed Glass Mat) cały elektrolit jest zaabsorbowany przez matę z włókna szklanego. Baterie wykonane w technologii AGM mają znacznie niższą rezystancję wewnętrzną (opór elektryczny), co oznacza wyższe napięcie na zaciskach i dłuższy czas pracy, zwłaszcza przy rozładowywaniu dużym prądem.

Zaletą akumulatorów AGM w stosunku do żelowych jest to, że zastosowane maty szklane umożliwiają pracę akumulatora pod zwiększonym ciśnieniem , co zwiększa trwałość przy pracy cyklicznej. Przypadku akumulatorów żelowych nie można stosować takiego ciśnienia, zatem trwałość jest zazwyczaj zwiększana przez zwiększoną gęstość pasty, co wydłuża okres życia akumulatora, ale nie zapewnia wydajności prądu rozruchowego, jaka jest wymagana do zastosowań np. w samochodach.

Zalety technologii AGM:

-Najlepsza zdolność przyjmowania ładunku,

-4-krotnie dłuższa żywotność w pracy cyklicznej,

-Optymalizacja pod kątem niepełnych doładowań,

-Idealna do dużych samochodów, SUV-ów, vanów, pojazdów z systemem Start-Stop oraz pojazdów wyposażonych w wiele odbiorników prądu

-Najwyższej klasy zabezpieczenia (szczelnie zamknięty - elektrolit uwięziony w macie szklanej),

-System rekombinacji VRLA (regulowany za pomocą zaworów).

organic icon

BIERZESZ NOWY, ODDAJESZ STARY AKUMULATOR !

W związku z powyższym jeżeli masz zużyty akumulator, niezależnie w jakim jest on stanie przywieź go do nas. Nasza firma zutylizuje go BEZPŁATNIE !